Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща
 Проблем с придърпване при каране на газ « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
hisara
МнениеПуснато на: Нед Фев 11, 2018 5:59 pm    Заглавие: Проблем с придърпване при каране на газ Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Здравейте, карам лиана 2004 г., 1,6 мотор, 103 коня, бензин. Колата се кара на газ и отскоро имам следния проблем - на бензин си върви идеално, но на газ прави едно неприятно придърпване при 1000 - 2500 оборота и леко натискане на газта. При форсиране и високи обороти не придърпва. Свещи сменях скоро, кабелите са добре. Някой може ли да помогне със съвет, ако е имал сходен проблем. Ходих при майстора, изтри картата на компютъра и ми каза да карам така известно време, но пак прави това придърпване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
_HristO_
МнениеПуснато на: Нед Фев 11, 2018 6:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

При мен подобен проблем имаше при рязко подаване на газ например при изпреварване и се усещаше придърпване. Когато е пуснат климатика се усещаше повече.
Реши се като смених кабелите на свещите. Сменят се двата кабела и двете бобини защото вървят заедно с лулата за останалите две свещи.
Alxx
МнениеПуснато на: Нед Фев 11, 2018 7:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Ако, повтарям "ако" приемем, че бобините и кабелите са здрави(има как да се провери), възможните причини са две:
Твърде богата смес в този диапазон от обороти и/или твърде голям луфт на свещите. Ако си купил препоръчваните фабрично иридиеви/платинени - там луфтът е 1,1мм, но за газ ти трябва 0,8мм, иначе с твърде бедни смеси ще работи отлично и с много мощ, но ще си подпалиш клапаните за една смяна на маслото. Ако си с такива свещи - първо смъкни луфта и после настройвайте газовата.
По повод самата газова имам въпрос:
Редукторна или впръскване? Ако е първата, вероятно колегата е прав за кабелите. Не е зор да са и бобини, както казах, може да се провери.
Ако е впръскване, проверете състоянието на дюзите и налягането на редуктора. Буталния тип дюзи почват да "плюят" твърде много гориво износи ли се буталото и щракат доста осезаемо.

P.S. К'о напрай с парното, не казваш?
hisara
МнениеПуснато на: Нед Фев 11, 2018 11:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

[quote="Alxx"]Ако, повтарям "ако" приемем, че бобините и кабелите са здрави(има как да се провери), възможните причини са две:
Твърде богата смес в този диапазон от обороти и/или твърде голям луфт на свещите. Ако си купил препоръчваните фабрично иридиеви/платинени - там луфтът е 1,1мм, но за газ ти трябва 0,8мм, иначе с твърде бедни смеси ще работи отлично и с много мощ, но ще си подпалиш клапаните за една смяна на маслото. Ако си с такива свещи - първо смъкни луфта и после настройвайте газовата.
По повод самата газова имам въпрос:
Редукторна или впръскване? Ако е първата, вероятно колегата е прав за кабелите. Не е зор да са и бобини, както казах, може да се провери.
Ако е впръскване, проверете състоянието на дюзите и налягането на редуктора. Буталния тип дюзи почват да "плюят" твърде много гориво износи ли се буталото и щракат доста осезаемо.

Здрасти колега, ремонта на парното засега го отложих защото се появи този по-належащ проблем. Значи когато закачи лаптопа за диагностика ми каза че дава богата горивна смес и изтри картата. Газовата е с впръскване, а дюзите тракат като старите дизели в момента. Не са пипани от около 80 000 км. защото работеха добре. Сега ще ги сменим, и се надявам да има подобрение. Ако са кабели и свещи няма ли да го прави и на бензин този номер, или не е задължително? Ще проверим пак разстоянията на свещите. Свещите не са иридиеви, от по-евтините са, защото и предишните бяха такива.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2018 7:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

hisara написа:
...ми каза че дава богата горивна смес и изтри картата. ...

Е, той със самонастройки ли ти я гласи, та я трие вместо да я коригира?
Да ти имам газаджията...
Не, на бензин не го прави, само на газ. Газта е "бавно" гориво.
hisara
МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2018 7:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Alxx написа:
hisara написа:
...ми каза че дава богата горивна смес и изтри картата. ...

Е, той със самонастройки ли ти я гласи, та я трие вместо да я коригира?
Да ти имам газаджията...
Не, на бензин не го прави, само на газ. Газта е "бавно" гориво.

Здравей отново колега Smile днес ходих пак до газаджията, направи една финна настройка в движение но нищо не се промени. След което ми каза че най-вероятно кабелите и свещите са проблем, да ги сменя и да видим какво ще стане. Искам да попитам само кабели ли се сменят, или са една част с бобините? А свещите ще ги регулираме до необходимите луфтове които ми каза. Благодаря отново за компетентното мнение и съветите.
Върнете се в началото
_HristO_
МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2018 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Кабелите са два. За останалите две свещи лулата върви към бобината.
Внимавай с кабелите които се продават. Малко трудно намерих кабели които стават за тази кола. Първо купих NGK и се оказа, че не стават по-къси са лулите и още си ги имам защото не успях да ги върна. След това купих Valeo и с тях същата работа, но ги върнах. Намерих си оригинални който паснаха идеално.

hisara
МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2018 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

_HristO_ написа:
Кабелите са два. За останалите две свещи лулата върви към бобината.
Внимавай с кабелите които се продават. Малко трудно намерих кабели които стават за тази кола. Първо купих NGK и се оказа, че не стават по-къси са лулите и още си ги имам защото не успях да ги върна. След това купих Valeo и с тях същата работа, но ги върнах. Намерих си оригинални който паснаха идеално.

Много благодаря за полезната информация колега, и за снимковия материал също. Ще го имам в предвид това, дано да успея да намеря същите кабели.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Вто Фев 13, 2018 8:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Кабели само оригинални! Скъпи са, но има защо.
hisara
МнениеПуснато на: Вто Фев 13, 2018 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

[quote="Alxx"]Кабели само оригинални! Скъпи са, но има защо.[/qu

Дано ги намеря, че днес звънях в няколко магазина за японски авто части и навсякъде ме режат. Дано двете бубини с лулите да са здрави, да не се налага да търсим и тях.
Върнете се в началото
hisara
МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2018 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Днес ходих в сервиз, сложихме нови свещи, кабели и бобини и пак същото. Никаква промяна, прекъсва и това е, двигателя се тресе на празни обороти. Според майстора проблема е в газовия инжекцион, препоръчаха ми един добър газаджия в Пловдив и ще отида тази седмица да видим какво ще каже и той. Какво друго може да е, което да причинява това прекъсване на газ, на бензин мотора си мърка и работи идеално.
Върнете се в началото
hisara
МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2018 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Най-после оправихме проблема, оказа се че рейката е била причина за прекъсването на колата. Смени я майстора, направи една настройка и колата си заработи идеално на газ. Както се казва, да попаднеш на добър майстор който знае какво прави.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Съб Фев 24, 2018 11:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Не, че нещо ама за дюзите ти писах още в първия пост...
hisara
МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2018 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Alxx написа:
Не, че нещо ама за дюзите ти писах още в първия пост...

Така е колега, беше прав за възможната причина. Вижда се, че познаваш добре този модел и неговата проблематика smile015
Върнете се в началото
jabar
МнениеПуснато на: Нед Апр 29, 2018 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Газовата ми уредба работи идеално , но започна да се губи от маслото . Коя е най вероятната причина . Преди това на бензин , маслото не падаше от смяна до смяна . И колко е нормално да загуби на 10 000 км.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща Страница 1 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti