Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща
 Sx4 1.6 бензин 4х4 107 к.с. губи мощност при изкачване « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Nikolay_К
МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2018 9:59 am    Заглавие: Sx4 1.6 бензин 4х4 107 к.с. губи мощност при изкачване Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Плевен

Здравейте!

Нов съм във форума и не намерих подобна тема, затова създадох тази.

От 4ри месеца съм собственик на колата и вече навъртях към 12 000 км. Тъй като беше купена втора ръка се наложи да се сервизират някои неща. Сменена беше 1вата ламбда, тъй като беше заминала, съединител и един спукан спирачен маркуч.
Колата върви добре, двигателя работи равномерно на празен ход и в движение. Имам обаче проблем с изкачването на баирите.. не само, че не може да ускорява, но и губи скорост.. дори да сваля предавка няма особен ефект от цялата работа. Имам и усещането, че колата няма мощност във високите обороти (от 4500 нагоре).
Всичко е проверено и нямам чекове (освен за Ламбда 2, но се оказа, че нямам катализатор). Сменени са свещите с нови, проверени са бобините и кабелите, MAF не е замърсен и работи добре, филтрите са нови, обслужен е алтернатора.
Въпроса ми е дали е нормално за тази кола с този мотор да е такова поведението. Вярно, че 1.6 бензин не е бекачка и въртящия момент е скромен, но все пак ми е странно като караш по магистралата със 130 и дойде изкачване да падаш на 100, че и по-малко при по-големи наклони. На равен участък до 130-140 всичко е ок, но дори при малък наклон трудно набира и изпреварва. При пълна газ всяка скорост над 140 е трудна за постигане и то само на равен участък или леко надолнище.
При градско каране понякога ми се струва, че мисли много и се колебае.. ако подам повече газ в един момент започва да ускорява рязко за кратко (подобно като при двигателите с турбо, когато се включи турбината). Колата има LPG и се кара и на двете горива като разлика във вървенето няма. Газовият инжекцион е проверен и няма проблеми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tabu_bg
МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2018 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Ами според мен, не е нормално това. На диагностика Fuel trims какво показват ? Това е корекцията на сместа която компа прави ? Също така 1.6 не бяха ли с VVT, може от него нещо да е, другото което е много възможно клапаните да са за реглаж, щом и на двете го имаш проблема. Лошото е, че най-вероятно са с пулове и реглажа се прави само с замяна на пуловете с такива които са с нужният размер.
Върнете се в началото
Nikolay_К
МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2018 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

tabu_bg написа:
Ами според мен, не е нормално това. На диагностика Fuel trims какво показват ? Това е корекцията на сместа която компа прави ? Също така 1.6 не бяха ли с VVT, може от него нещо да е, другото което е много възможно клапаните да са за реглаж, щом и на двете го имаш проблема. Лошото е, че най-вероятно са с пулове и реглажа се прави само с замяна на пуловете с такива които са с нужният размер.

Тримовете са в норма. Иначе мотора е VVT.. четох, че VVT соленоида има едно филтърче, което може да се запушва с времето, но би трябвало, ако има проблем със системата да ми светне чека.

Проверявах и PCV клапана и не ми изглежда да е повреден (чисто е около него и няма външни признаци на повреда).

За реглажа си мислех и аз, но не знам къде да отида дето си разбират от това и да проверят първо дали изобщо там е проблема.

Според моите майстори всичко е наред с колата..
Върнете се в началото
tabu_bg
МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2018 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

За тримовете, какво означава че са в норма, ако имаш ОБД четец, може с телефона с torque да я логнеш, щото освен на място, трябва и в движение да се види, и особено във високите, където ти е проблема. Ако стоят близки до 0 значи е ок. А иначе за клапаните, може би само в Миркат имат пулове в наличност ама пак не е сигурно, ако имаш майстор познат, работата не е сложна, само трябва да се чака 2 седмици за доставка на нужните пулове.
Върнете се в началото
Nikolay_К
МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2018 9:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

tabu_bg написа:
За тримовете, какво означава че са в норма, ако имаш ОБД четец, може с телефона с torque да я логнеш, щото освен на място, трябва и в движение да се види, и особено във високите, където ти е проблема. Ако стоят близки до 0 значи е ок. А иначе за клапаните, може би само в Миркат имат пулове в наличност ама пак не е сигурно, ако имаш майстор познат, работата не е сложна, само трябва да се чака 2 седмици за доставка на нужните пулове.

Благодаря за съвета и идеите! Имам OBDII четец и torque pro. И в движение са около 0.. при празен ход понякога LTFT пада до -5, но не повече (вероятно има връзка с това, че се кара и на газ).

Ще се опитам да намеря филтърчето за масло към соленоида за VVT и самия соленоид, за да ги почистя, ако са замърсени. Ако там всичко е наред май не остава друго освен да се проверят клапаните. Някъде четох, че ако са за реглаж няма да може да държи добър вакуум.. мисля, че torque можеше да показва и данни за това и ще им обърна внимание дали са в нормите.
Върнете се в началото
tabu_bg
МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2018 9:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

На празен ход, май умишлено е заложено в софтуера да стават негативни и компа да обеднява, щото и на моята кола пак така става, а нямам газ. Иначе вакуума може да се изчисли като, атмосферното налягане в момента = показанията на MAP сензора + вакуума които прави мотора. Уравнението можеш да си го преработиш. Не знам запалването дали си гледал, че тоя мотор беше с кабели пък те от старост...
Върнете се в началото
Nikolay_К
МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2018 9:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

tabu_bg написа:
На празен ход, май умишлено е заложено в софтуера да стават негативни и компа да обеднява, щото и на моята кола пак така става, а нямам газ. Иначе вакуума може да се изчисли като, атмосферното налягане в момента = показанията на MAP сензора + вакуума които прави мотора. Уравнението можеш да си го преработиш. Не знам запалването дали си гледал, че тоя мотор беше с кабели пък те от старост...

Ми по принцип на диагностиката и после в сервиза казаха, че са мерили и кабели и бобини и всичко работело както трябва.. аз от токове не разбирам.. запалването timing adv ли е в програмата?
Върнете се в началото
tabu_bg
МнениеПуснато на: Нед Юли 15, 2018 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Да timing advance ти е предварението на запалването. Не знам какво точно означава мерене на кабели и бобини ама ок. По принцип щом колата е нова е добре да сложиш 4 нови свещи (такива каквито дават по книжка) и едни хубави кабели (Беру примерно), за всеки случай, пък старите си ги остави ако се окаже че са добре.
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2018 7:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Не съм специалист,но смятам,че колата няма проблем.Просто си е спъната.Пет години карах SX 4,120 коня и трябва да ти кажа,че си беше мъка.Няма ускорение,за да изпревариш,минаваш една предавка по-долу,за изкачване на баир-със засилка.Това да ускори от нула по баир-да бе да.Максимум до 140-150 по магистралата.Без турбо-толкоз.Атмосферка,какво да я правиш.
Върнете се в началото
Nikolay_К
МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2018 6:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Благодаря за отговорите!

Явно наистина си е куцо магаре Сузана. Просто ми беше странно, защото имах преди едно пунто 1.2 60 к.с., което мога да кажа, че в баирите вървеше повече от SX4-ката. Вероятно въпреки слабия мотор липсата на 4х4, габаритите, аеродинамиката и теглото си оказват голямо значение.. Умишлено исках атмосферен японски бензин 4х4, за да е безпроблемен и не знам защо все си мислех, че ще е по-добре от фиатката. Както и да е .. ще свикна, че ще се движим с дядовците в едно темпо и така.. Иначе колата ми покрива напълно очакванията и изискванията към един автомобил. И разхода е направо чудесен особено на газчицата, а возията е чудесна за този клас.

P.S. Ако скоро правите среща на япончетата с радост бих се включил!
Върнете се в началото
KDK
МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2018 12:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Кола която върти 2 моста и има 120кс а тежи тон и нещо не очакваш да е бегачка нали!!!! Crying or Very sad Ама чак 3-та по баир(на магистрала) е смешно!!! Има ПРОБЛЕМ вервай ми Crying or Very sad Нещо не е наред Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
acdcpk
МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2018 9:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

KDK написа:
Кола която върти 2 моста и има 120кс а тежи тон и нещо не очакваш да е бегачка нали!!!! Crying or Very sad Ама чак 3-та по баир(на магистрала) е смешно!!! Има ПРОБЛЕМ вервай ми Crying or Very sad Нещо не е наред Exclamation

Тя ,неговата, не е 120,ами 107 коня.И ако прочетеш в темата по долу("Да се похваля"),на баир на 5-та с газ до ламарината скоростта която поддържа с мъка е 120.Иначе,ако я засиля до 160,качва Вакарел на 5-та,като горе е на 120-130.И педала на газта е до долу.
Върнете се в началото
Nikolay_К
МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2018 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Здравейте, колеги! Не съм писал скоро за развитието на нещата.. ама то нямаше такова.

След дълги ходения по мъките, псувни и дълги справки и литературни обзори по отношение диагностиката на автомобилите и понеже ми писна да чувам от майсторите - ми тя колата толкова си върви .. реших да умувам аз какви може да са причините.

Та след голямото умуване от моя страна стигнах отново до първоначалното - проблем с генерацията.

Ако си спомняте като отворих темата писах, че майсторите ми казаха, че колата няма катализатор.. Е, оказа се, че колата не само има катализатор, но са и два при това.

Така изглежда долния катализатор

https://www.dropbox.com/s/j95pwjos7n1nxa7/20180730_094125.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/owimvyeyi8djbv5/20180730_094141.jpg?dl=0

След премахването колата върви по-добре, но ще трябва да се свали и горния, което ще стане утре!

Ще пиша за резултата.. стискайте палци да приключат вече тия идилии и само да се дава газ от тука нататък!
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2018 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Колата от завода ли излиза с 2 катализатора? Rolling Eyes
Ще махаш и двата за да върви по-добре и ще тровиш народа ли?
Nikolay_К
МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2018 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Nocturne написа:
Колата от завода ли излиза с 2 катализатора? Rolling Eyes
Ще махаш и двата за да върви по-добре и ще тровиш народа ли?

Ще се премахнат не за да върви по-добре, а за да върви нормално. На снимките се вижда, че от катализатора вече не става нищо и той не само, че не си върши работата, но и създава пречка за отработените газове.

А що се касае за "тровенето на народа" в сравнение с масовите нафтови печки без DP филтри моята кола карана на газ се вписва повече от необходимото по отношение на еко нормите.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща Страница 1 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti