Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
 Suzuki SX 4 S-cross-впечатления и наблюдения. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Nocturne
МнениеПуснато на: Пет Окт 26, 2018 2:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Айде малко безплатна реклама. Изданието WhatCar определя Suzuki S-cross като най-надеждния малък SUV. Не знам как се прави това проучване, но ето линк към статията:
https://www.whatcar.com/news/2018-what-car-reliability-survey/n17817
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2018 7:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Сутринта докато се качвах за магистралата включих на "Спорт",обаче компютъра ме отсвири.После включи без проблем на правата.Предполагам,че се получи защото бях в завой.На предишната Сузка имаше изрично предупреждение,че 4х4 се включва на прав участък.Мислех,че в тая е подобрено,ама май че не е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iveshko
МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2018 6:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Местожителство: София

Да попитам на S Crosa,старт-стоп системата,може ли да се изключи завинаги,или при/преди/всяко палене всеки път се прави?
Имам служебен Dokker,при него може да се изключи перманентно....
Nocturne
МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2018 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

iveshko написа:
Да попитам на S Crosa,старт-стоп системата,може ли да се изключи завинаги,или при/преди/всяко палене всеки път се прави?
Имам служебен Dokker,при него може да се изключи перманентно....

Старт-стоп системата има бутон за изключване, който трябва да натискаш след всяко палене ако искаш да не работи. След всеки рестарт е включена по default.
Няма перманентно изключване, НО пък има в борд компютъра меню специално за нея от което има настройка, как точно да работи (колко често да гаси колата). Има 3 mode-a: Comfort, Normal и Economy ако не ме лъже паметта. Моята съм я сложил на Comfort mode и това е мода на който много рядко гаси колата, трябва да е загрял добре двигателя. Естествено на Economy я гаси най-често.
Аз лично с педала на спирачката също регулирам този процес. Ако не го държа силно натиснат не гаси, ако искам да се изгаси натискам педала на спирчаката силно до долу. Само като видя, че скоро няма да тръгна и ще чакам дълъг цикъл на някой светофар-тогава я гася.
iveshko
МнениеПуснато на: Нед Дек 09, 2018 9:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Местожителство: София

Благодаря много,точно това ме интересуваше,че никъде не можах да намеря инфо по този въпрос,специално за S Crossa...
acdcpk
МнениеПуснато на: Нед Дек 09, 2018 11:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Отново смяна на масло на 30 000 км.274лв. всичко.Казаха ми,че са проверили ходова част и накладки.Без проблем,както и на компютъра.Него със сигурност са го включвали,защото трябваше да изчистят чека за смяна на масло,че беше светнал.
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Нед Дек 09, 2018 11:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Ноктурне,свалям ти шапка.Ти разръчка цялата кола,а аз моята я карам като каруца-ей от тука до ей там.Обаче ще помагаш,ако нещо не ми е ясно,да знаеш.
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2018 10:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

acdcpk написа:
Отново смяна на масло на 30 000 км.274лв. всичко.Казаха ми,че са проверили ходова част и накладки.Без проблем,както и на компютъра.Него със сигурност са го включвали,защото трябваше да изчистят чека за смяна на масло,че беше светнал.

Ехе, кога ги навъртя тия километри. Smile
Тази година за втори път ли сменяш масло? В ДА ли?
Супер, че нищо друго не са намерили!

Е то няма чак толкова много неща тая кола. Има един борд комп с доста функции и един тъч скрийн. Поне копчета почти няма, супер простичка е.

Аз иначе тази зима като смених гумите и този път напомпах с азот, за да видя как е. Много ми се иска на пролет да взема друг комплект джанти, гледам някакви от Swift Sport 17-ки има със същите параметри. Други варианти няма за тая кола. Ех ако бях с някоя немска талига щеше да има бол части, джанти, тунинг части за без пари.
acdcpk
МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2018 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Ами като караш по 100-тина км. дневно и...Да,сменям маслото 2-ри път за тази година в ДА и тоя път ми сипаха от по-евтиното.Защо ли?Не знам.
За момента втори чифт джанти не предвиждам,просто не смятам че е необходим разход.
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2018 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Да, разходът е голям, с 4 датчика + джанти на старо (оригинални Сузуки) към 1000 лв. ще излезне това удоволствие.

Явно и на мен са сложили същото масло, защото платих същата сума.
Кое е евтиното масло и кое скъпо, имаш ли представа?
acdcpk
МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2018 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Не,нямам представа,но разликата е около 5-60лв.с първата смяна.Иначе,разбивката е 1:1,като си поисках да ми сменят и поленовия филтър,въпреки че можело да мина метър.
Върнете се в началото
mironski
МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2018 6:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Влиза човек в автосалон и казва:
- Искам такава кола, която не просто да върви, ами да лети направо. Да е суперманеврена, с голяма вместимост, с отлични спирачки...
- Приятел, на теб май ти трябва маршрутка!

Сори за спама ама не се стърпях. smile001
edinTam
МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2018 3:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Онзи ден си взех моята. Разликата е, че е автоматик. Последно ниво на оборудване. Купих е в Германия. Тук се води Комфорт +.
По принцип колата ми харесва, но според мен е доста орязана откъм екстри(поне в Германия е така за БГ нямам на идея не съм гледал каталога). Та според мен липсата на HUD и AUX е много тъпо. Нямам индикация в огледалата за автомобил в мъртвата зона. Иначе огледалата са много добри, но това според мен трябва да го има. Другата тъпня е, че навигацията е на SD карта, а не е записана в паметта на устройството, което според мен е някакъв евтин модел без вътрешна памет. Та, ако реша да слушам музика от карта, трябва да махам картата с навигацията и да слагам картата с музиката. Тъпо и то много! А най-дразнещото нещо е, че тази евтина шитня сложена за музикална система няма DAB+. Просто съм бесен! Колата е супер, но тези дребни, елементарни и не скъпи неща, които ги няма е много дразнещо нещо. А да, няма и за следене на маркировката и лентите. Радар има, а това да го няма с нещо немислимо. От Сузуки имам чувството, че с подобни евтини номерца, искат да прогонят и без това малкото си клиенти. Ето точно тези дребни на пръв поглед нещица ще ме откажат да купувам повече Сузуки, ако не си променят селският тарикатлък на дребно. Това ми е второ Сузуки. Безкрайно съм доволен от качеството и надеждността на колите им, но цакането на дребно ме дразни много.
Върнете се в началото
edinTam
МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2018 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пропуснах да напиша че темпомата е много тъпо направен и усложнен излишно. Иначе адаптивният темпомат е супер екстра и е много, много полезен. Често при приближаване на кола, системата за аварийно спиране почва да ми пищи. Мисля, че не е настроена много добре. Сензора за дъжд работи малко, както той си реши. Понякога доста се забавя, а понякога само за няколко капки и започва да пуща чистачките непрекъснато на кратък интервал. Парктроника работи добре. Камерата за заден ход е ОК. Можеха да сложат и автоматично паркиране, но явно са решили, че не трябва да глезят толкова клиентите си.
Двигателя работи добре и ми харесва. Не се усеща турбо дупка и е много еластичен. Направо, като дизел е, но няма тракане, лопане и вибрации. На автоматичен режим в града е на 1200-2000 об/мин. Точно като дизел. Разхода сега зимата за първите 200 км е 7,7/100 (поравно градско, извън и магистрала) с постоянно включен климатик и подгряване на седалките. Доста приятен разход бих казал за такава кола с подобна мощност. Предполагам нататък ще падне докато малко се разработи, а на топло време сигурно ще е под 7/100.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2018 5:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

edinTam написа:
Ето точно тези дребни на пръв поглед нещица ще ме откажат да купувам повече Сузуки, ако не си променят селският тарикатлък на дребно.

Offtopic: Явно не си си купувал нещо от VAG или BMW Very Happy
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща Страница 13 от 16

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | Personal Injuries Legal Team | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti